Asuu

Asuu on siiani kuulunud roogade hulka, mille nimetust üldiselt teadsin, aga teinud polnud kunagi. Nüüd aga sattus mulle kätte “Meie küla kokaraamat” (Värati 2009) ning sealse põhjaliku õpetuse järgi roog valmiski.

Vaja läheb:

500 g loomaliha (prae- või tagatükk)

500 g kartuleid

1 sibul

3 küüslauguküünt

õli praadimiseks

50 g naturaalset tomatipastat

2 keskmist hapukurki, kangideks lõigatuna

soola, pipart, loorberit

Loomaliha lõigata ribadeks, küüslauguküüned seibideks ja sibul hakkida jämedalt. Kuumutada õli paksupõhjalises ahjupotis ning kuumutada selles kergelt läbi sibul ja küüslauk. Mitte pruunistada. Lisada loomaliha ning praadida ka neid aeg-ajalt segades. Kui liha on pruunistunud, lisada tomatipasta, segada läbi ning lasta minutijagu veel haududa. Kallata seejärel juurde nii palju kuuma vett, et liha on julgelt kaetud. Lisada sool,  pipraterad ja loorber. Hautada tasasel pliiditulel või ahjus umbes tund aega. Aeg-ajalt kontrollida veetaset ja vajadusel lisada kuuma vett.

Sel ajal, kui liha on tulel, viilutada ja seejärel lõigata kangideks kartul. Praadida pannil kuumas õlis kiirelt läbi, aga mitte valmis praekartuliteks. Pealt võiksid nad siiski pruunikad olla.

Kui liha on pehme, kallata potti pooltoored praekartulid ja hapukurgikangid. Mitte segada! Hautada, kuni kartul on pehme.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: